خانه » وبلاگ » کاشت مو به روش BHT یا کاشت مو از بدن چیست؟
کاشت مو با روش BHT

کاشت مو به روش BHT یا کاشت مو از بدن چیست؟

زمان مطالعه: 6 دقیقه

کاشت مو با روش BHT (Body hair transplant) به عنوان یک روش امیدوارکننده برای ترمیم مو آن دسته از افرادی است که تراکم موی محدودی روی سرشان دارند. علاوه بر آن این روش برای کسانی است که به دنبال روشی با تراکم بالا هستند. این روش به عنوان روشی کم تهاجم به شمار میرود و شامل برداشت فولیکول های مو از قسمت های مختلف بدن مانند سینه، کمر یا ریش و پیوند آنها به پوست سر است. BHT به نسبت سایر روش‌های کاشت مو مزایایی دارد، از جمله منبع اهداکننده بزرگ‌تر، نتایج طبیعی و جای زخم کمتر. با این حال، موفقیت BHT به عوامل مختلفی مانند کیفیت موهای بخش اهدا کننده و تخصص جراح انجام دهنده این روش بستگی دارد. در این مقاله، مروری بر BHT شامل مزایا، محدودیت‌ها و ملاحظات آن برای بیمارانی که به دنبال این روش ترمیم مو هستند، ارائه می‌کنیم.

در صورتی که سوالی در این زمینه دارید، میتوانید با شماره زیر تماس گرفته و از مشاوران مرکز کاشت مو در تهران کمک بگیرید:

09120086192

 

کاشت مو به روش BHT چیست؟

روش (BHT) یعنی کاشت مو با استفاده از موهای بدن. این روش یک راه حل مطمئن و موثر برای ریزش مو است که جدیدا ابداع شده است. در این روش برداشت فولیکول مو از نواحی مانند ریش، سینه، کمر یا پاها و پیوند آنها به نواحی خاص مورد نیاز به کاشت مو انجام می‌شود.

در واقع این روش از کاشت مو مناسب برای رسیدن به پوشش بیشتر و تراکم موی کاملتر است. بیشترین ناحیه‌ای از فولیکول‌های آن استفاده می‌شود ریش است، اما در برخی موارد از سینه یا پشت کمر نیز استفاده می‌شود. جالب است بدانید که در این پیوند، فولیکول‌ها مانند موی سر قابل رشد هستند.

کاشت مو BHT یک جایگزین عالی برای جراحی کاشت مو به روش سنتی است که در آن گرافت ها از پشت سر گرفته شده و جای دیگر پیوند می‌شدند. متأسفانه، یک مشکل رایج در روش سنتی این است که همه افراد به اندازه کافی موهای زنده در پشت سر خود ندارند تا بتوانند با موفقیت پیوند بزنند. بنابراین این روش می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

کاشت مو از بدن می‌تواند به شما کمک کند تا با ایجاد ظاهری جوان و طبیعی که به آن افتخار می‌کنید، اعتماد به نفستان را به دست‌آورید.

پیشنهاد مطالعه: انواع روش های کاشت مو

در کاشت مو به روش BHT چرا از موهای بدن استفاده می‌شود؟

در حالی که اکثر روش‌های کاشت مو از موهای پوست سر استفاده می‌کنند، تعداد بیشماری از بیماران برای دریافت فولیکول‌های اضافه، بیشتر از آنچه که پوست سر می‌تواند ارائه دهد، به پیوند موی بدن مراجعه می‌کنند. نکته: یکی از مزایای ویژه استفاده از فولیکول‌های ناحیه ریش این است که درواقع این ناحیه در عرض 2 روز بهبود می‌یابد و دوره نقاهت کوتاهی دارد.

با وجود ماهیت غیر تهاجمی و نتایج چشمگیر این متد از کاشت مو، اکثر متخصصان ترمیم مو BHT را به دلیل درجه سختی بالا و سطح تخصص مورد نیاز برای دستیابی به نتایج طبیعی ارائه نمی‌دهند.

از کجای بدن می‌توان مو را پیوند زد؟

خوب است بدانید که فولیکول‌های مورد نیاز برای کاشت را می توان از هر قسمتی از بدن برداشت. این فولیکول‌ها معمولا از ریش گرفته می‌شوند، اما از موهای سینه، شکم (ناحیه شکم)، پشت، بازوها، موهای پا و حتی نواحی شرمگاهی هم به‌عنوان محل اهداکننده فولیکول نیز می‌توان استفاده کرد.

موهای ریش به دلیل قابلیت رشد مجدد و بهبود سریع و عالی، منبع ارجح کاشت موی بدن است. موی ریش مزیت پرپشت تر بودن را نیز دارد، بنابراین با واحدهای کمتر پوشش بیشتری ایجاد می کند. گزینه دوم کاشت موی سینه است. با این حال، زمانی که موی ریش یا سینه در دسترس نباشد، سایر نواحی بدن نیز می‌توانند به عنوان مکان‌های اهداکننده عمل کنند.

موی بدن را به کجا می‌توان پیوند زد؟

همینطور که کاشت مو را می‌توان از بدن انجام داد، از موی بدن برای جاهای دیگر نیز می‌توان فولیکول استخراج کرد. درواقع کاشت مو را می‌توان برای بازگرداندن مو به سینه و شکم و همچنین ناحیه شرمگاهی، زیر بغل، بازوها و هر ناحیه دیگری که مو ندارد و هم برای پرپشت شدن موهای موجود و هم برای رشد مو در جایی که وجود ندارد نیز استفاده کرد. همچنین می توان از موهای بدن برای پنهان کردن حای زخم‌های قدیمی نیز استفاده کرد.

گاهی علت ریزش مو می‌تواند از بیماری، ژنتیک، لیزر موهای زائد، اسکارهای جراحی، سوختگی یا دیگر حوادث باشد. برخی از بیماران فقط به دنبال پوشش نازک یا پر کردن یک ناحیه محدود می‌گردند، در حالی که برخی دیگر به دنبال ناحیه‌های بزرگتر هستند.

آیا من کاندید مناسبی برای کاشت مو از بدن هستم؟

کاندیدای خوب برای کاشت موی بدن، بزرگسالان (18 سال و بالاتر، اما در حالت ایده آل بین 25 تا 65 سال) با طاسی شدید یا ریزش مو هستند که مایل به افزایش پوشش در مناطق خاصی هستند، اما فاقد موهای اهدا کننده در مکان های سنتی هستند. (مانند پوست سر و پشت گردن). گاهی اوقات فقدان موی اهداکننده کافی نتیجه پیوند خوبی را نخواهد داد.

از آنجایی که کاشت مو یک جراحی به حساب می‌آید، قبل از انجام آن باید از سلامت خوبی برخوردار باشید. سیگار کشیدن خطر عوارض ناشی از جراحی را افزایش می‌دهد، بنابراین اگر سیگار می‌کشید، حداقل 4 تا 6 هفته قبل از جراحی آن را ترک کنید.

اگر شرایط زیر را دارید، شما کاندیدای کاشت مو از بدن هستید.

  • موهای نازک طبیعی، لکه های طاسی یا طاسی شدید داشته باشید.
  • شما در گذشته لیزر موهای زائد انجام داده‌اید و اکنون می خواهید آن را معکوس کنید.
  • می خواهید جای زخم را بپوشانید یا پنهان کنید.
  • ریزش مو به دلیل آسیب، ضربه یا سوختگی دارید.

بهترین راه برای اطلاع از اینکه آیا کاندید کاشت مو از روی موهای بدن هستید یا خیر، مشاوره با پزشک معالجتان است. پزشک متخصص ابتدا سلامت کلی و وضعیت موهای شما را ارزیابی می‌کند تا از واجد شرایط بودن شما برای جراحی پیوند مو اطمینان حاصل کند. در این قرار ملاقات، شما و پزشکتان در مورد محل کاشت و استخراج فولیکول مو و میزان تخمینی پیوند موی مورد نیاز برای دستیابی به نتایج ایده آل نیز به توافق خواهید رسید.

کاشت موی بدن

کاشت موی بدن چگونه انجام می شود؟

روش کاشت موی سر به بدن معمولا شامل کاشت 200 تا 3500 یا بیشتر گرافت مو بسته به تراکم مورد نظر و اندازه نواحی تحت پوشش است. هر گرافت می تواند یک، دو یا حتی سه تار مو داشته باشد. در این روش از کاشت مو از آرام‌بخش خوراکی استفاده می‌شود، اما گاهی اوقات برای اقدامات گسترده‌تر فرد را تحت آرام‌بخش‌های قوی تر قرار می‌دهند. زمان مورد نیاز این عمل سه تا هشت ساعته بوده اساسا دوره نقاهت آن بدون درد است.

در پنج روز اول پس از عمل، پوسته های کوچکی در اطراف موهای کاشته شده وجود دارد. در روز دوم، بیماران می توانند به فعالیت‌های عادی خود بدون هیچ نشانه ای از عمل ادامه دهند. و از آنجایی که این جراحی نیازی به بخیه ندارد، بهبودی فقط سه تا پنج روز طول می‌کشد.

بعد از عمل، ناحیه اهداکننده را با پماد مخصوصی که توسط دکتر برای شما تجویز شده را بپوشانید تا زودتر بهبود پیدا کنید. در همین حین، موهای کاشته شده تا دو هفته می ریزند، سپس شروع به رشد کرده و درست مانند موهای روی سر تا آخر عمر به رشد خود ادامه می دهند.

سوالات متداول

آیا کاشت مو به روش BHT موثر است؟

بله، کاشت موی بدن جایگزین مناسبی برای کاشت موی سنتی است. در گذشته بیمارانی که از ریزش مو رنج می بردند و موهای سرشان ناکافی بود، کاندید کاشت مو نبودند. اکنون، پیشرفت‌ها در فناوری‌های ترمیم مو این امکان را برای بیماران فراهم کرده است که با استفاده از پیوند موی بدن از محل‌های اهداکننده خارج از پوست سر، از موهای جدید یا ضخیم‌تر در محل مورد نظر خود لذت ببرند.

هزینه کاشت مو به روش BHT چقدر است؟

هزینه کاشت مو به عوامل زیادی از جمله نوع عمل، تعداد پیوندهای مورد نیاز، مهارت و تجربه پزشک و کلینیک شما بستگی دارد. به طور کلی، کاشت موی بدن می تواند از 10 تا 20 میلیون یا بیشتر هزینه داشته باشد.

زمان رشد مو با روش کاشت مو بدن چقدر است؟

انتظار آن را داشته باشید که موهای کاشته شده در عرض 2 تا 3 هفته پس از عمل ریزش کنند، اما نترسید! این کاملا طبیعی است. موهای جدید در حدود 3 ماه شروع به رشد می‌کنند و بیشتر رشد موهای جدید در حدود 6 تا 9 ماه اتفاق می‌افتد.

دوره نقاهت کاشت مو به روش BHT چگونه خواهند بود؟

در این عمل به دلیل اینکه از یک پانچ جراحی کوچک برای استخراج فولیکول ها استفاده می‌شود، پس روی سر شما زخم زیادی ایجاد نخواهد شد. به همین دلیل هم دوره نقاهت و بهبود شما بسیار کوتاه خواهد بود تا بتوانید به کرهای روزمره‌تان رسیدگی کنید.

دوره نقاهت بعد از کاشت مو به بدن چگونه است؟

بهبودی پس از کاشت موی بدن بسیار ساده است. از آنجایی که هیچ بخیه‌ای با این تکنیک وجود ندارد، اکثر بیماران در عرض چند روز به فعالیت‌های عادی خود باز می‌گردند. تیم جراحی کلینیک بیرانوند دستورالعمل‌های قبل و بعد از عمل را در مورد نحوه مراقبت و تمیز کردن محل‌های اهداکننده و گیرنده و همچنین آنتی‌بیوتیک‌های خوراکی و موضعی را برای جلوگیری از عفونت به شما ارائه خواهند داد.

جمع بندی

در این مقاله درباره روش کاشت مو BHT یعنی کاشت مو از طریق موهای بدن به شما اطلاعاتی ارائه دادیم که امیدواریم مورد پسند شما واقع شده باشد. البته شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به شماره 09120086192 تماس گرفته و با متخصصان کاشت مو در کلینیک بیرانوند مشاوره شوید.

 

منابع:

https://www.foundhair.com/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
جستجو
مشاوره
پیمایش به بالا