خانه » وبلاگ » جدیدترین روش کاشت مو در ایران
جدیدترین روش کاشت مو در ایران

جدیدترین روش کاشت مو در ایران

زمان مطالعه: 6 دقیقه

روش‌های جدید کاشت مو برای غلبه بر محدودیت‌های تکنیک‌های کاشت مو سنتی توسعه یافته‌اند. هدف این روش‌های جدید به حداقل رساندن روش ها در تهاجمی بودن، ارائه زمان بهبودی سریع‌تر، بهبود دقت، کاهش جای زخم و بهره‌گیری از پیشرفت‌های تکنولوژیکی برای برآورده کردن انتظارات بیماران برای نتایج طبیعی و طولانی‌مدت است.

به منظور دریافت مشاوره رایگان میتوانید با شماره 09120086192 تماس گرفته و با پزشکان کلینیک کاشت مو دکتر بیرانوند تماس بگیرید.

تاریخچه کاشت مو

در اواخر دهه 1940 دکتر نورمن اورنتریچ، زمانی که هنوز دانشجوی دپارتمان پوست دانشگاه نیویورک بود، علاقه مند شد به بیماران مبتلا به طاسی الگو و تکه های طاسی روی پوست سرشان کمک کند. او از طریق مطالعات خود، حتی بیشتر روی این موضوع سرمایه گذاری کرد و چندین آزمایش انجام داد. از نتایج او، او دریافته است که موهای کاشته شده در قسمت خاصی از پوست سر از قسمت‌های دیگر، ویژگی‌های موهای محل کاشت را نشان نمی‌دهند.

در عوض، موهای تازه کاشته شده، ویژگی های موهایی را که از آن برداشت شده بود، حفظ کردند. او از نتایج او دریافت که موهای کاشته شده در قسمت خاصی از پوست سر، ویژگی های موی قسمت دیگر ناحیه پیوند شده را نشان نمی دهد. او در سال 1952 اولین جراحی کاشت مو خود را که اولین جراحی کاشت موی مدرن در جهان نیز می باشد، بر روی بیمار مبتلا به طاسی با الگوی مردانه انجام داد. این فرآیند “بستن مو” نام گرفت و تا به امروز میلیون ها عمل جراحی دنبال شده و صنعت میلیارد دلاری را راه اندازی کرده است.

اساساً، در این جراحی‌ها، جراح بافت پر از گرافت مو را با استفاده از ابزار پانچ گرد (عرض 4 میلی‌متر) بیرون می‌آورد. این بافت‌های پانچ‌شده «شاخه‌هایی» بودند که سپس همان طور که بودند در نواحی طاس کاشته می‌شدند.

حتما بخوانید: مراقبت های پس از کاشت مو چیست؟

علل پیدایش تکنیک های جدید کاشت مو

تکنیک های جدید کاشت مو برای رفع محدودیت ها و چالش های مرتبط با روش های سنتی کاشت مو توسعه یافته است. برخی از دلایل اصلی ایجاد تکنیک های جدید کاشت مو عبارتند از:

1. روش های کم تهاجمی

تکنیک های جدید کاشت مو با هدف به حداقل رساندن تهاجمی بودن این روش و با هدف کاهش خطر عوارض و بهبود راحتی و رضایت بیمار انجام می شود.

2. زمان بهبودی سریعتر

تکنیک‌های جدید اغلب زمان بهبودی سریع‌تری را امکان‌پذیر می‌کنند و به بیماران اجازه می‌دهند سریع‌تر به فعالیت‌های عادی خود بازگردند.

3. بهبود دقت

هدف از تکنیک های جدید کاشت مو، بهبود دقت و دقت عمل است که منجر به نتایج طبیعی و زیباتر می شود.

4. کاهش اسکار

برخی از تکنیک های جدید، مانند استخراج واحد فولیکولی (FUE)، با استفاده از برش های کوچکتر و به حداقل رساندن آسیب به بافت اطراف، با هدف کاهش اسکار می روند.

5. پیشرفت در فناوری

پیشرفت فناوری مانند سیستم های کاشت مو رباتیک، استخراج و کاشت فولیکول های مو را با دقت و کارایی بیشتری ممکن کرده است.

به طور کلی، توسعه تکنیک‌های جدید کاشت مو، درمان‌های مؤثرتر و کمتر تهاجمی‌تر را برای ریزش مو، بهبود نتایج و تجربیات بیماران تحت این روش را ممکن کرده است.

جدیدترین روش‌های کاشت مو در جهان

چندین روش جدید برای کاشت مو وجود دارد که عبارتند از:

1. کاشت موی رباتیک

این جدیدترین فناوری از یک بازوی رباتیک برای انجام کاشت مو استفاده می کند که امکان استخراج و کاشت دقیق و کارآمد فولیکول های مو را فراهم می کند. برای مطالعه بیشتر میتوانید مقاله “کاشت مو رباتیک” را مطالعه فرمایید.

2. درمان پلاسمای غنی از پلاکت (PRP)

این آخرین تکنیک شامل تزریق غلظتی از پلاکت های خود بیمار به پوست سر برای تقویت رشد مو و ترمیم فولیکول های آسیب دیده مو است.

3. پیوند مستقیم مو (DHI)

این آخرین تکنیک شامل پیوند مستقیم فولیکول های مو به ناحیه گیرنده بدون ایجاد برش یا برش در پوست سر است. این تکنیک نتیجه طبیعی تری را ارائه می دهد و زمان بهبودی سریع تری دارد. اگر علاقه بیشتری به مطالعه این روش دارید، مقاله “کاشت مو با روش DHI” را بخوانید.

4. کاشت مو با سلول های بنیادی

این آخرین تکنیک از سلول های بنیادی برای تقویت رشد و بازسازی مو استفاده می کند. سلول های بنیادی از بدن خود بیمار استخراج شده و برای تحریک رشد مو به پوست سر تزریق می شود.

پیشنهاد مطالعه: کاشت مو سلول های بنیادین

آخرین روش کاشت مو

5. میکروپیگمنتیشن پوست سر

این آخرین تکنیک یک تکنیک ترمیم مو بدون جراحی است که شامل تزریق رنگدانه به پوست سر برای ایجاد ظاهر فولیکول های مو است.

توجه به این نکته ضروری است که انتخاب روش ممکن است به عوامل مختلفی از جمله میزان ریزش مو، کیفیت موهای اهداکننده و نیازها و ترجیحات فردی بیمار بستگی داشته باشد. برای تعیین مناسب ترین روش کاشت مو برای شما، توصیه می شود با یک متخصص کاشت مو با تجربه مشورت کنید.

روش‌های جدید کاشت مو در ایران

کاشت مو یک روش رایج در ایران است و از آخرین روش های کاشت مو که قبلا ذکر کردم نیز در آنجا استفاده می شود. رایج ترین تکنیک های مورد استفاده در ایران عبارتند از:

1. کاشت مو با روش Micro FIT

تکنیک Micro FIT برای به حداقل رساندن تهاجمی عمل کاشت مو، کاهش اندازه محل‌های کشیدن و به حداقل رساندن خطر ایجاد اسکار طراحی شده است. یک ابزار میکروپانچ کوچکتر برای استخراج فولیکول های مو با دقت بیشتری استفاده می شود که به نتایج طبیعی تری اجازه می دهد. سپس فولیکول های استخراج شده با استفاده از ابزار تخصصی ایمپلنت در ناحیه گیرنده کاشته می شوند. مانند سایر تکنیک‌های FUE، Micro FIT شامل برداشتن نواری از پوست از ناحیه اهداکننده نیست و هیچ جای زخم خطی باقی نمی‌گذارد. ابزار کوچکتر میکرو پانچ که در Micro FIT استفاده می‌شود، محل‌های استخراج کوچک‌تر را امکان‌پذیر می‌کند، زمان بهبودی را کاهش می‌دهد و خطر عوارض بعد از عمل را به حداقل می‌رساند.

با این حال، ذکر این نکته ضروری است که موفقیت هر روش کاشت مو به مهارت و تجربه جراح و همچنین ویژگی های فردی بیمار مانند کیفیت موهای اهدا کننده و میزان ریزش مو بستگی دارد. . توصیه می شود برای تعیین مناسب ترین روش کاشت مو با متخصص کاشت مو با تجربه مشورت کنید.

به منظور مطالعه بیشتر در زمینه کاشت مو با این روش میتوانید مطلب “روش Micro FIT در کاشت مو” را مطالعه کنید.

2. روش استخراج واحد فولیکولی (FUE)

در این تکنیک، فولیکول های موی فردی از ناحیه اهداکننده استخراج شده و در ناحیه گیرنده کاشته می شود. در واقع در این روش، فولیکول‌های موی فردی از ناحیه اهداکننده (معمولاً پشت یا کناره‌های پوست سر که موها ضخیم‌تر هستند و کمتر مستعد ریزش مو هستند) با استفاده از یک ابزار تخصصی به نام میکرو استخراج می‌شوند. مشت زدن . سپس فولیکول های استخراج شده یکی یکی در ناحیه گیرنده (ناحیه ای که مو در آن نازک یا طاسی است) کاشته می شود. FUE یک تکنیک کم تهاجمی است که هیچ اسکار خطی بر جای نمی گذارد و در مقایسه با روش های دیگر زمان بهبودی سریع تری دارد. مناسب برای بیماران با ریزش موی خفیف تا متوسط و کسانی که موهای کوتاه تر را ترجیح می دهند.

پیشنهاد مطالعه بیشتر: کاشت مو به روش FUE

3. روش پیوند واحد فولیکولی (FUT)

در این تکنیک، نواری از پوست حاوی فولیکول های مو از ناحیه اهداکننده برداشته شده و در ناحیه گیرنده کاشته می شود. در واقع فولیکول‌های مو از ناحیه اهداکننده برداشته می‌شود و سپس با استفاده از میکروسکوپ به واحدهای فولیکولی منفرد تشریح می‌شود. سپس فولیکول های استخراج شده در ناحیه گیرنده کاشته می شوند. FUT یک تکنیک تهاجمی تر است که یک اسکار خطی در ناحیه اهداکننده بر جای می گذارد. مناسب برای بیماران با ریزش موی متوسط تا شدید و کسانی که موهای بلندتر را ترجیح می دهند. برای مطالعه بیشتر میتوانید مطلب “روش FUT در کاشت مو” را مطالعه کنید.

4. روش کاشت مستقیم مو (DHI)

در این تکنیک، فولیکول های مو با استفاده از ابزار تخصصی استخراج می شوند مستقیماً در ناحیه گیرنده کاشته می شوند. در واقع، فولیکول های مو با استفاده از ابزار تخصصی به نام Choi Planter یکی یکی استخراج می شوند و سپس بدون ایجاد برش یا ترک در پوست سر، بلافاصله در ناحیه گیرنده کاشته می شوند. DHI یک تکنیک کم تهاجمی است که نتیجه طبیعی تری را ارائه می دهد و در مقایسه با سایر روش ها زمان بهبودی سریع تری دارد.

پیشنهاد مطالعه: کاشت مو به روش DHI

5. روش درمان پلاسمای غنی از پلاکت (PRP)

در این روش مقدار کمی از خون بیمار گرفته می شود و سپس برای استخراج پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) پردازش می شود و سپس به پوست سر تزریق می شود. پی آر پی حاوی فاکتورهای رشد است که رشد مو را تحریک کرده و فولیکول های آسیب دیده مو را ترمیم می کند. درمان PRP را می توان به عنوان یک درمان مستقل یا همراه با جراحی کاشت مو استفاده کرد.

6. روش میکروپیگمنتیشن پوست سر

این تکنیک شامل تزریق رنگدانه به پوست سر برای ایجاد ظاهر فولیکول های مو است. این یک تکنیک ترمیم مو بدون جراحی است که برای بیمارانی که ریزش موی گسترده دارند و کاندید کاشت مو نیستند مناسب است. میکروپیگمنتیشن پوست سر یک راه حل دائمی است که هر چند سال یکبار نیاز به لمس دارد.

توجه به این نکته ضروری است که انتخاب روش ممکن است به عوامل مختلفی از جمله میزان ریزش مو، کیفیت موهای اهداکننده و نیازها و ترجیحات فردی بیمار بستگی داشته باشد. برای تعیین مناسب ترین روش کاشت مو توصیه می شود با متخصص کاشت مو در ایران مشورت کنید.

جمع بندی و نتیجه گیری

در این مقاله به جدیدترین روش های کاشت مو در ایران پرداختیم. همچنین به تکامل تکنیک‌ها در طول زمان نیز پرداخته شد. همچنین درباره فناوری‌ها و تکنیک‌های جدیدی برای ارائه نتایج و تجربیات بهتر برای بیماران ریزش مو ایجاد شده‌اند نیز مطالبی گفته شد. امیدواریم این مقاله مورد پسندتان واقع شده باشد. در اخر لازم به ذکر است که شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به کلینیک کاشت مو بیرانوند مراجعه کرده و به طور رایگان مشاوره شوید.

 

منابع:

https://www.unitedcareclinic.com/blog/new-technology-hair-transplant/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
جستجو
مشاوره
پیمایش به بالا